Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to jedno z najpiękniej położonych kąpielisk nadmorskich w Polsce.

Wczasowiczów przyciąga piękna i urozmaicona plaża, ciągnąca się wąskim pasem u stóp wysokiego klifu (33m), a także istniejący tu mikroklimat.

Wprawdzie wysokie klifowe wybrzeże zmusza do odrobiny wysiłku, by zejść na plażę, ale szeroka, piaszczysta i strzeżona plaża z obsługą gastronomiczną szybko to rekompensuje!

Walory miejscowości są wyjątkowe: z przyrodniczych to: sam klif i obserwowane z niego zachody słońca, polodowcowe jary-”Lisi Jar”, „Gęsi Jar”, „Chłapowski Jar”,”Rezerwat Buków”, latarnia morska w Rozewiu z Muzeum Latarnictwa oraz od niedawna dostępny klif rozewski z umocnieniami i bunkrami minionej epoki.

Kulturowe i rekreacyjne: w sezonie, oprócz wszechobecnej masowej rozrywki, również jest coś dla koneserów, w miejscowym kościele od kilku lat prezentowane są koncerty muzyki poważnej, którym patronuje i inauguruje sam Mistrz Krzysztof Penderecki.

W centrum Jastrzębiej Góry niedaleko szkoły podstawowej znajduje się obelisk „Gwiazda Północy”.
To wyznacznik punktu najdalej wysuniętego na północ Polski (można potwierdzić certyfikatem).

Bliskie położenie od Półwyspu Helskiego, Trójmiasta, atrakcji morskich tj.:połowy na kutrze,lub rejsy statkiem po Zatoce Gdańskiej daje możliwość urozmaicenia pobytu w Jastrzębiej Górze.

Zobacz również:

~ Jastrzębia Góra – Atrakcje Turystyczne

~ Jastrzębia Góra – Aktywny Wypoczynek

~ Jastrzębia Góra – Informacje