Jastrzębia Góra – Aktywny Wypoczynek

Jastrzębia Góra – Aktywny Wypoczynek

Najwięcej atrakcji czeka na turystów na Promenadzie Światowida – jest to od kilku lat niewątpliwe centrum Jastrzębiej Góry. Tutaj czeka na turystów mnóstwo atrakcji, miłe kawiarnie i sklepiki z pamiątkami. Przy Promenadzie usytuowany jest skwer z fontanną i miejscami do odpoczynku. Niedaleko zaś znajduje się punkt widokowy oraz zejście na plażę.
W Jastrzębiej górze znajduje się najdalej wysunięty na północ punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża. W miejscu tym znajduje się obelisk noszący dumną nazwę “Gwiazda Północy”. Powstał on z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry.

Podczas pobytu w Jastrzębiej Górze warto wybrać się na najwyższy w Polsce Jastrzębski Klif. Wysoki na 67 metrów klif jest wspaniałym punktem widokowym, z którego to można podziwiać piękne widoki, na przykład morski fale mieniące się w kolorach zachodzącego słońca…

Turyści przybywający do Jastrzębiej Górze mają do swojej dyspozycji wiele szlaków pieszych i rowerowych – może to być wspaniałe urozmaicenie pobytu! Nadmorski Park Krajobrazowy, bogactwo flory i fauny oraz wspaniały mikroklimat sprawiają, że wypoczynek w Jastrzębiej Górze jest naprawdę w pełni udany!